Historia

Firma IMPOL została założona w 1979 roku jako Przedsiębiorstwo Polonijno Zagraniczne. Rozpoczęła działalność od produkcji następujących elementów automatyki przemysłowej: czujniki zbliżeniowe, regulatory, zasilacze, układy sterowania maszyn i aparatury elektronicznej. Z upływem lat oferta rozszerzała się o nowe wyroby między innymi: aparaturę osuszania budynków, heliotrop dla niewidomych, rejestrator "y-t" dla firmy Knauer-RFN, anemometr, malakser dla firmy Steca - Francja, telefon cyfrowy i inne. W połowie lat 80-tych opracowano i wdrożono do produkcji mikroprocesorowe systemy modułowe MSM i MSK które pracują dotychczas w różnych działach gospodarki. Rozpoczeto również produkcję i sprzedaż programatorów EPROM -ów PP1. W 1992 roku rozpoczęto współpracę z firma SIEMENS w zakresie systemów SIMICRO a niedługo potem systemów SIMATIC. W celu rozszerzenia oferty firma prowadziła własne prace wdrożeniowe nowych wyrobów oraz zawarła umowy handlowe z firmami KUEBLER i SCHALTBAU. Jednocześnie firma zrealizowała wiele systemów automatyki dla kolei, chłodni, cukrowni mleczarni i innych zakładów przemysłowych. Firma stale udziela pomocy technicznej klientom przy wdrażaniu nowych wyrobów.

 

< Powrót

Zgłoś problem lub uwagę


Naszą ambicją jest stworzenie strony, która w 100% odpowiadać będzie Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i opinie, które pozwolą udoskonalić jej działanie.
Imię i nazwisko:
Email:
Treść:
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia przez Impol-1 F.Szafrański Sp.J. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Krakowiaków 103, 02-255 Warszawa, KRS: 0000019222 (Administrator Danych) zgodnie z Polityką Prywatności