« Poprzednia aktualność | Następna aktualność »

Pierścienie ślizgowe w ofercie Impol-1

30 listopada 2016

Pierścienie ślizgowe służą do przekazywania mocy, sygnału lub danych z elementów stacjonarnych do elementów obrotowych. Transmisja pomiędzy częścią stacjonarną a wirnikiem odbywa się za pośrednictwem styków ślizgowych zapewniających dużą niezawodność. W swojej ofercie posiadamy wszystkie modele pierścieni ślizgowych produkowanych przez firmę Kübler. Do najczęstszych zastosowań pierścieni ślizgowych należą stoły obrotowe, maszyny pakujące, maszyny włókiennicze itp.

Poniżej prezentujemy wybrane modele pierścieni ślizgowych Kübler dostępnych w ofercie Impol-1.

SR060E – kompaktowe rozwiązanie z minimalnymi wymaganiami w zakresie konserwacji

SR60E jest najmniejszym z modeli produkowanych przez Kübler. Pozwala on na przesył maksymalnie trzema kanałami mocy oraz dwoma kanałami danych. Jego wymiary to 58 x 98 x 89 mm. Maksymalny prąd obciążenia wynosi 20 A, 240 V AC/DC. Wymaga konserwacji co 100 mln obrotów – jedynie odkurzenia styków.

 

 

SR085 – modułowa budowa

SR085 to pierścienie ślizgowe o modułowej budowie. Pozwalają na podłączenie do 20 kanałów mocy/sygnałowych a także kanału mediów – pneumatycznego lub hydraulicznego. Kontakty dla kanałów mocy wykonane są z miedzi i brązu, natomiast dla kanałów danych ze srebra i stali szlachetnej.
 

 

 

SR120 – system trójkomorowy - NOWOŚĆ

Do bardziej zaawansowanych zastosowań lub do użytku w trudnych warunkach polecamy pierścienie SR120. Dodatkową zaletą tego rozwiązania w porównaniu do poprzednich modeli jest możliwość transmisji Ethernet do 100 Mbit/s. Dostępne są również wersje przystosowane do przesyłu danych w  standardzie CANopen, DeviceNet, Modbus oraz Profibus.

 

 

W najbliższym czasie do sprzedaży wejdzie również model SR250H umożliwiający przesył prądu do aż 80A. W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z działem technicznym.

Podobne aktualności

  • Produkty z certyfikatem ATEX

    28 września 2016

    Występowanie atmosfery wybuchowej i zagrożenia z nią związane dotyczą wielu gałęzi przemysłu. Poniżej prezentujemy wybrane produkty z oferty Impol-1 posiadające certyfikat ATEX zezwalający do pracy w tym wymagającym środowisku. Tagi: SICK, Pepperl&Fuchs, Kubler, ATEX, EX, Sendix 7000, C4000, MZT8

  • Nowość Kübler Sendix F5883 Motor-Line

    19 lipca 2016

    Firma Kübler wprowadziła nowy enkoder absolutny Sendix F5883 Motor-Line wyspecjalizowany do techniki napędowej. Tagi: Enkoder absolutny, Kübler, Sendix F5883

< Powrót

Zgłoś problem lub uwagę


Naszą ambicją jest stworzenie strony, która w 100% odpowiadać będzie Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i opinie, które pozwolą udoskonalić jej działanie.
Imię i nazwisko:
Email:
Treść:
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia przez Impol-1 F.Szafrański Sp.J. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Krakowiaków 103, 02-255 Warszawa, KRS: 0000019222 (Administrator Danych) zgodnie z Polityką Prywatności