« Poprzednia aktualność | Następna aktualność »

Możliwości i parametry modułów rozproszonych I/O SIMATIC ET200SP

20 grudnia 2013

SIMATIC ET200SP to rozproszony system wejść/wyjść służący do łączenia sygnałów procesowych z centralnym sterownikiem. SIMATIC ET200SP o stopniu ochrony IP20 obsługuje protokół PROFINET, charakteryzuje się bardzo krótkim czasem cyklu i wysoką wydajnością.

Może być zintegrowany z różnorodnymi rozwiązaniami automatyki przemysłowej poprzez oprogramowanie inżynierskie TIA Portal lub SIMATIC STEP7.

Do głównych korzyści stosowania należy dowolny wybór sposobu nawiązywania połączeń w sieci PROFINET poprzez magistralę, zwiększony dostęp do okablowania dzięki nowemu układowi styków NC, przejrzysty układ etykiet, funkcje diagnostyczne dla poszczególnych kanałów. Ponadto charakterystyczną cechą jest kompaktowa konstrukcja, którą można rozbudować do 64 modułów co przy zastosowaniu nowych szesnastkowych modułów umożliwia obsługę 1024 sygnałów. Pasują one do standardowych 80mm skrzynek sterowniczych. Komunikacja PROFINET pozwala na transmisję pakietów danych z prędkością 100 Mbit/s w trybie full duplex.

< Powrót

Zgłoś problem lub uwagę


Naszą ambicją jest stworzenie strony, która w 100% odpowiadać będzie Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i opinie, które pozwolą udoskonalić jej działanie.
Imię i nazwisko:
Email:
Treść:
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia przez Impol-1 F.Szafrański Sp.J. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Krakowiaków 103, 02-255 Warszawa, KRS: 0000019222 (Administrator Danych) zgodnie z Polityką Prywatności