« Poprzednia aktualność | Następna aktualność »

Moduł Bezpieczeństwa do kontroli napędu

17 stycznia 2013

Moduły Bezpieczeństwa serii Safety-M firmy Kübler służą do monitorowania ruchu urządzeń i ich części zgodnie z normą EN 61800-5-2. Pozwalają na monitorowanie prędkości i/lub położenia w układach jedno- i wieloosiowych. Modułowa budowa daje możliwość łatwego rozszerzania między innymi o moduły komunikacyjne. Każdy z modułów Safety-M posiada rozbudowany interfejs pozwalający na współpracę z zewnętrznymi urządzeniami bezpieczeństwa, np. kurtynami bezpieczeństwa, układami sterownia dwuręcznego. Zaprojektowane są tak by spełnić wysokie standardy bezpieczeństwa maszyn zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/EC. Mogą być stosowane w aplikacjach wymagających kategorii Ple zgodnie z EN13849 lub SIL3 zgodnie z EN61508.

 

Moduły Safety-M idealnie współpracują z enkoderami w wersji SIL inkrementalnymi oraz absolutnymi jedno- i wieloobrotowymi. Taki zestaw oferuje najwyższy poziom diagnostyki i szybką reakcję w sytuacjach niebezpiecznych. Dodatkowo Safety-Me mogą zapamiętać położenie kontrolowanej osi i po ponownym załączeniu maszyny, odpowiednio reagować porównując wskazania enkodera. Dostępne jest również oprogramowanie Safety-PLC, które poprzez przejrzysty, graficzny interjes umożliwia łatwe i szybkie parametryzowanie oraz walidację układu bezpieczeństwa.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajduje się obszerna dokumentacja na temat modułów Safety-M, enkoderów SIL, oraz innych produktów firmy Kübler.

< Powrót

Zgłoś problem lub uwagę


Naszą ambicją jest stworzenie strony, która w 100% odpowiadać będzie Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i opinie, które pozwolą udoskonalić jej działanie.
Imię i nazwisko:
Email:
Treść:
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia przez Impol-1 F.Szafrański Sp.J. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Krakowiaków 103, 02-255 Warszawa, KRS: 0000019222 (Administrator Danych) zgodnie z Polityką Prywatności