« Poprzednia aktualność | Następna aktualność »

TIA Portal V18

27 grudnia 2022

W listopadzie 2022 roku Siemens wydał nowe oprogramowanie TIA Portal V18. Wprowadzono szereg zmian we właściwym kierunku - łatwiejsza współpraca, otwarta architektura, rozszerzone możliwości symulacji itp. Oto krótki przegląd niektórych z nich:

TIA Portal Cloud

Możliwość programowania i wdrażania oprogramowania z chmury jest ogromną poprawą jakości życia z inżynierii. Wyeliminowanie wyzwania związanego z lokalnymi komputerami, licencjami i kompatybilnością z innymi pakietami oprogramowania pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek inżynierów. Osobiście zauważyłem znaczną poprawę w działach inżynieryjnych, wdrażając architekturę, która obsługuje pakiety oprogramowania na serwerach lub w chmurze.


TIA Portal Teamcenter Gateway

Możliwość współpracy przy jednym programie jest bardzo atrakcyjna. Chociaż kontrola wersji i git są najlepszymi praktykami w branży oprogramowania od dłuższego czasu, świat przemysłowy dopiero teraz widzi wdrażanie tych funkcji. Jako skala złożoności systemu i zdolności, coraz bardziej ważne będzie posiadanie wielu inżynierów w jednym projekcie. 


TIA Portal Add-Ins

ozszerzenie funkcji portalu TIA za pomocą API Openness jest ekscytującym elementem V18. Z mojego zrozumienia da trzecim stronom możliwość tworzenia „Extensions” podobnych do tego, co można znaleźć w innych IDES (np.: VSCode)

 

SIMATIC S7 - PLCSIM Advanced V5.0

Rozszerzona obsługa sprzętu i oprogramowania w zestawie narzędzi symulacyjnych. Jestem wielkim zwolennikiem symulacji; Zapewnia sposób nauki i eksperymentowania z systemami, które w przeciwnym razie mogą być niedostępne ze względu na dostępność ceny/sprzętu.

Poniżej link do informacji o TIA Portal V18

https://support.industry.siemens.com/cs/document/109807106/sales-and-delivery-release-of-tia-portal-v18?dti=0&lc=en-IT

 

< Powrót

Zgłoś problem lub uwagę


Naszą ambicją jest stworzenie strony, która w 100% odpowiadać będzie Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i opinie, które pozwolą udoskonalić jej działanie.
Imię i nazwisko:
Email:
Treść:
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia przez Impol-1 F.Szafrański Sp.J. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Krakowiaków 103, 02-255 Warszawa, KRS: 0000019222 (Administrator Danych) zgodnie z Polityką Prywatności