« Poprzednia aktualność | Następna aktualność »

TIA Portal V15.1

22 lutego 2019

Oprogramowanie Siemens TIA Portal V15.1

Siemens, wiodąca firma zajmująca się automatyzacją, udoskonaliła swoje ramy inżynieryjne dzięki wprowadzeniu TIA Portal V15.1, zorientowanej na praktykę, funkcjonalnej rozbudowy portalu TIA w całym łańcuchu wartości.

 

Kluczowe tematy w portalu TIA Portal V15.1 obejmują nowe opcje symulacji i wirtualnego uruchamiania, które umożliwiają jeszcze lepsze cyfrowe projektowanie zintegrowanych procesów roboczych, a także rozszerzone skupienie na aplikacji ze sterownikami Simatic S7-1500R / H, integrację napędów Sinamics S210, technologię Multiuser Engineering, jednostki oprogramowania i funkcje OPC UA.

Korzystając z Simatic S7-PLCSIM Advanced, w portalu TIA tworzony jest cyfrowy bliźniak kontrolera Simatic S7-1500 do symulacji i wirtualnego uruchamiania. Nowy Simatic Machine Simulator V1.0 łączy w sobie to podwójne urządzenie cyfrowe z NX Mechatronics Concept Designer, który umożliwia wirtualną walidację kompletnych maszyn: modele mechatroniczne i sterujące, w tym od prostych do złożonych modeli behawioralnych, są zsynchronizowane i aplikacje na poziomie maszyny można symulować, a następnie weryfikować.

Uruchomienie sterowników S7-1500 w TIA Portal V15.1 jest również szybsze i bardziej wydajne niż wcześniej. Portal TIA Portal Multiuser Engineering został wzbogacony o tryb uruchamiania i można teraz ustrukturyzować program użytkownika za pomocą jednostek oprogramowania.

W realistycznych warunkach porównania między cyfrowymi układami bliźniaczymi i rzeczywistymi umożliwiają znalezienie błędów inżynieryjnych przed właściwym uruchomieniem, a modyfikacje można rozważyć we wcześniejszych lub niższych etapach rozwoju.

< Powrót

Zgłoś problem lub uwagę


Naszą ambicją jest stworzenie strony, która w 100% odpowiadać będzie Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i opinie, które pozwolą udoskonalić jej działanie.
Imię i nazwisko:
Email:
Treść:
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia przez Impol-1 F.Szafrański Sp.J. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Krakowiaków 103, 02-255 Warszawa, KRS: 0000019222 (Administrator Danych) zgodnie z Polityką Prywatności